15 Temmuz haftasına özel programlar bugün başlıyor

Türkiye’ye ele geçirmek isteyenlerin hain darbe girişimini bütün millet sokağa çıkarak engellemişti. Bu yıl 15 Temmuz anma programları bir hafta dağıtıldı. Bütün Türkiye tek yürek olup şehitlerini anacak.


Türkiye’de geçtiğimiz yıl Temmuz ayında hain bir darbe girişimi yapıldı. Ne yapacağını bilmeyen askerler sokaklara döküldüler ve bu askerlerin içinde, kamuflaja bürünün teröristler onlarca insanı öldürdü. Yüzlerce şehit verdiğimiz 15 Temmuz gecesinde insanlar helikopter kurşunlarıyla, uzun namlulu silahlarla ve tanklarla katledildi. Türk askerinin düşmana bile göstermediği bu nefreti 15 Temmuz’da asker kılığına girmiş teröristler Türk insanına gösterdiler. 15 Temmuz’u ve şehitlerimizi anmak için bu hafta bütün programlara start veriliyor. Recep Tayyip Erdoğan ve diğer siyasilerin bu hafta birçok etkinlikte rol alması bekleniyor.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN GECE GEÇ SAATTE KONUŞMA YAPACAK

Tıpkı o akşam olduğu gibi 15 Temmuz 2017 akşamı da Recep Tayyip Erdoğan sahaya inecek ve dünyayı titreten konuşmasını gerçekleştirecek. Erdoğan tatil yaptığı Marmaris’ten özel uçağıyla birlikte İstanbul Atatürk Havalimanı’na gelmiş ve burada halka seslenmişti. Halka seslenmeden önce ise telefon aracılığıyla katıldığı canlı yayınlarda halkı sokağa çıkmasını, havalimanlarına gitmesini, meydanları doldurmasını istemişti. Halk ise dediğini yaptı ve sokaklarda etten oluşan bir koridor oluşturdu.

15 TEMMUZ PROGRAMI BİR GÜNE SIĞDIRILMAYACAK

Daha önce yapılan açıklamalara göz attığımızda ise programların bir güne değil bir hafta boyunca süreceği belirtmişti. Bu yıl Cumartesi gününe gelen 15 Temmuz’da tek bir gün etkinlik yapılmayacak. Türkiye’nin her yerinde hain darbe girişiminin anma törenleri düzenlenecek ve halk yine demokrasi nöbetine çıkacak. Vatan için meydanlar tekrar insanlarla dolup taşacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *