15 Temmuz darbe girişimini sanal gerçeklik gözlüklerine aktarıyorlar

Kadir Topbaş liderliğinde İstanbul belediyesi sanal gerçeklik projesi başlattı. Bu proje için dev bir stüdyo ve yüzlerce kişilik bir ekip kuruldu.


İBB’den gelen bir habere göre 15 Temmuz hain darbe girişiminin unutulmaması ve gelecek nesillere aktarılması için Kadir Topbaş’ın liderlik yaptığı bir sanal gerçeklik projesi üzerinde duruluyor. Sanal gerçeklik gözlüklerinin ne olduğunu bilmeyenler için açıklayalım: Sanal gerçeklik gözlükleri bir filmi veya sahneyi izlerken sizinde sanki oradaymışsınız gibi, o anı yaşıyormuşsunuz gibi bir gözlük hissi verir. İşte bunun sebebiyle İBB tarafından yürütülen bu proje oldukça büyük ilgi görüyor. İBB 81 ilde hizmet veren belediyelerin yapamadığını yaparak yine farkını ortaya koymaya devam ediyor.

KADİR TOPBAŞ GENÇLERE YAKINDAN İLGİ GÖSTERİYOR

Topbaş belediyecilik anlamında oldukça fazla işler başarıyor. Mega şehir İstanbul’da milyonlarca insan yaşıyor ve bu kadar insanın isteğini yerine getirebilmek o kadar kolay değildir. Şimdi ise sanal gerçeklik gözlükleri ortaya çıktı. 15 Temmuz hain darbe girişimi artık sanal gerçeklik gözlükleri ile izlenebilecek bir hal aldı. YouTube üzerinden oluşturulacak özel bir kanal, 360 derece görüntüleme sağlama imkânı sunan (Facebook, vimeo vb.) birçok ağ, Oculus Market ve ilerde hazırlanacak mobil uygulama gibi platformları da kapsayan birçok alanda bu projenin ilerlemesi için çalışmalar yapılacak.

Akıllı telefonların yanında uygun fiyatlara satın alabileceğiniz bu sanal gerçeklik gözlükleri artık muhteşem bir hal almaya başladı. Kadir Topbaş ise bu projeyi yakında takip ediyor. Bu projenin dünyanın en büyük sanal gerçeklik projesi olduğu söyleniyor lakin çalışmalara daha başlanmadı. Ama İBB’nin bu konuyu ciddiye alarak yüzlerce kişilik bir ekip kurduğunu söyleyelim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *