15 Temmuz anma programı dakikalık olarak hazırlanıyor

Hainlerin ele geçirmek istediği Türkiye’ye 15 Temmuz 2016 tarihinde darbe yapılmak istendi fakat başarısız olundu. Bu yıl ise 15 Temmuz anma programı dakikalık bir şekilde hazırlanıyor.


2016 yılının Temmuz ayında yaşanan hain darbe girişiminde başarısız olan cuntacılar yüzünden yüzlerce şehidimiz oldu. Ülkeyi ve vatanını savunmak için yollara çıkan, tankların önüne yatan yüzlerce vatandaşlar hainler tarafından düşüncesiz ve acımasız bir şekilde öldürüldü. Bu yıl Temmuz ayında yapılacak anma programı dakikalık olarak hazırlanıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan tıpkı o gün olduğu gibi 15 Temmuz 2017 tarihinde saat 02.32’de halka seslenecek. Meclis ise yine Erdoğan’ın katılımıyla toplanacak ve özel bir gündemle meclisi sabaha kadar açık tutacak. Hain darbe girişiminin izlerinin silinmediği bazı yapılar var ama genel olarak bombalanan yerlerde tekrar anma programları yapılacak.

BÜTÜN İSTANBUL SOKAKLARA DÖKÜLECEK

15 Temmuz anma programının bütünü halen net değil ama her şey dakikalık bir şekilde hazırlanıyor. İstanbul’da çok büyük anma programlarının olması bekleniyor ama genel olarak trafik yok olacak diyebiliriz. Milyonlarca insan sokaklara çıkacak ve bu hain darbe girişimi bir kez daha anılacak. Elbette provokasyonlar olacak ama güvenlik güçleri her an tetikte olarak müdahaleye hazır olacaklar. TBMM 15 Temmuz hain darbe girişimini anarken birçok metropol şehirde kornalar susmayacak, tekbirler ağızdan düşmeyecek. Bütün dünyaya Türkiye’nin bir olduğu mesajı o gün verildiği gibi bugünde verilecek.

EN ETKİLEYİCİ FOTOĞRAFLAR GÖRÜCÜYE ÇIKACAK

AA’nın özel olarak hazırladığı fotoğraf sergileri birçok yerde sergilenecek. Yine tahminlere göre dakika dakika darbe girişimi tekrardan ücretsiz olarak dağıtılmaya Meclis Şeref Kapısı önünde dev ekranlarla içerisi anlık olarak dışarıdaki vatandaşlara izletilecek. Ayrıca Meclis Şeref Holü birbirinden üzücü ve gururlandıran resimlerle dolacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *